Pôžička bez ručiteľa

Půjčka bez ručitele Pôžička bez ručiteľa je špeciálny druh pôžičky, keď veriteľ nevyžaduje ako druh ručenia ďalšie osoby. Ide o prakticky akýkoľvek druh pôžičky či úveru, kde do hry nevstupuje tretia osoba spoločne s dlžníkom. Dlžník je vo svojom záväzku voči veriteľovi vždy a za každých okolností sám. Podľa toho k tomu aj musí dlžník pristúpiť a vedomý si toho, že pôžička bez ručiteľa je iba jeho záväzok, uzavrieť zmluvu zodpovedajúci jeho platobným možnostiam a bonite.

Princíp pôžičky bez ručiteľa

Pôžička bez ručiteľa funguje štandardne ako iné pôžičky. Veriteľ požičia dlžníkovi určitú sumu peňazí, za čo požaduje úroky alebo poplatky v stanovenej výške. U pôžičky bez ručiteľa nepotrebuje dlžník pri žiadaní o pôžičku ďalšiu osobu, ktorá sa za neho v prípade nesplácania zaručí. To je veľká výhoda oproti iným úverom, že dlžník môže uzavrieť pôžičku sám bez cudzej pomoci. Ak je vyžadované ručenie, je možné uplatniť vecnú formu a to v podobe zástavy alebo bianco zmenky . Záleží na okolnostiach, výšku pôžičky a poskytujúce inštitúcii. Rámcovo je potom vybavenie pôžičky bez ručiteľa otázkou niekoľkých málo dní , pretože dlžník koná za seba a len za seba . Žiadny ručiteľ nie je potreba , teda môže žiadateľ o pôžičku vo všetkých rozhodnutiach vystupovať samostatne a bez zbytočných odkladov.

Zkuste další článek, třeba Pôžička bez úroku, tento článek je podobného zaměření. Další informační článek - Pôžička peňazí ihneď.

Novinky z celého internetu