Pôžičky pre cudzincov

Pôžičky pre cudzincov sú bežnou záležitosťou a celá rada inštitúcií je bez problémov poskytuje. Dôležité je pre cudzincov len preukázať, že na našom území dlhodobo žije a má tu nejaký príjem . Nemusí to byť priamo pobyt trvalý , ale môže sa jednať io prechodný stav .

Možnosti pôžičky pre cudzincov

Půjčky pre cizince

Pre cudzinca ponúka pôžičky bankový aj nebankový sektor. U bankové pôžičky pre cudzincov je nutné počítať s doložením celej rady dokladov a informácií. Banka zvyčajne navyše vyžaduje otvorený vlastný účet. U nebankových pôžičiek pre cudzincov je potom situácia logicky ľahšie, pretože zvyčajne nie je nutný výpis z registra dlžníkov ani preukazovania príjmov, stačí dva doklady totožnosti a nejaká forma záruky. Zvyčajne pomocou osobného ručenia či zástavou majetku. Tým sa inštitúcia vždy chráni, keďže cudzinec predstavuje vyššie riziko, než je tomu u klasického Slovenského klienta.

Výhody pôžičiek pre cudzincov

Jasná výhoda pôžičky pre cudzincov je poskytnutie prostriedkov aj cudzím štátnym príslušníkom. U nebankového sektora potom prevláda rýchlosť, jednoduchosť a nízka dokladovost . U banky potom istota, stabilita a veľmi solídne podmienky . Vždy záleží na cudzincami samotnom, akú formu pôžičky zvolí a podľa toho musia kalkulovať náklady a potrebu dokladov.

Zkuste další článek, třeba Pôžičky bez príjmu, tento článek je podobného zaměření. Další informační článek - Pôžičky pre nezamestnaných.

Novinky z celého internetu